Co takový kartáč dokáže? Odstraní veškerý plevel a nežádoucí rostliny nebo mechový porost z cest, zpevněných povrchů a obrubníků. Dokáže to opravdu snadno a rychle, navíc vykazuje jen velmi nízké opotřebení samotného kartáče.
Poradí si s plevelem kolem obrubníků, zdí a betonových zídek či podezdívek. Velmi dobře vyčistí zarostlá a zanesená odvodňovací koryta u cest a mostů. S kartáčem do křovinořezů rychle a efektivně očistíme obrubníky, zámkovou dlažbu nebo klasickou chodníkovou dlažbu, které už beznadějně pohltila okolní zeleň. Vyřeší i nežádoucí souvislý mechový porost u splavů, na dlážděných a asfaltových plochách s vyšší vlhkostí. Ve zkratce: kde si strunová sekačka nebo nůž do křovinořezů neporadí, nastupuje kartáč.
Na začátek je třeba říci, že si musíte chvíli zvykat. Hlavně na silný záběr kartáče. Je potřeba jít vždy proti otáčkám kartáče jinak s vámi křovinořez “škubne”. Jakmile si zvyknete, při jakých otáčkách se Vám nejlépe pracuje a jak se křovinořez chová, jde práce pěkně rychle od ruky. Ve většině případů stačí poloviční otáčky (tzn. i nízkou hlučnost při práci) a veškerý plevel krásně mizí.
Určitě to také znáte, při práci kolem obrubníků, stěn nebo rohů zídek bývá spotřeba struny skutečně velká. Tady strunu měnit nemusíte a nic vás nezdržuje. Kartáč jsme vyzkoušeli i v terénu, kde roste svízel přítula (velmi lepivá rostlina), se kterou si hravě poradil.
Při práci s kartáčem používejte ochranné a bezpečnostní pomůcky (brýle, rukavice, pevné boty, krycí plachtu pokud se pohybujete na veřejném prostranství, kde je pravděpodobný pohyb osob nebo aut atd.).